Wybory w USA a wybory modowe (instrukcja obsługi mody bankietowej)

Dzisiaj odbywają się wybory w USA. Wybory modowe towarzyszą nam jednak każdego dnia. Zacznę od dużych, kolorowych, bardzo jaskrawych torebek z imitacji skóry…

Są one zjawiskiem nader powszechnym na warszawskich ulicach, a tak naprawdę powinno się ich zabronić! Zakazać! Tandetne metalowe klamerki, sztuczne brylanciki, ohydne kształty, ale o tym może innym razem.

W niniejszym tekście przedstawię krótką instrukcję obsługi mody bankietowej. Uważam, że jest ona potrzebna, bo ludzie niestety nie potrafią się ubrać.

Mężczyznom jest o tyle łatwiej, że wystarczy, że ubiorą się w mundurek, czyli garnitur i krawat. Oczywiście większość z nich nie zwraca uwagi na fakt, że wieczorowa pora zobowiązuje i na bankiet odbywający się po zmroku należałoby założyć ciemny garnitur.

Ale przejdźmy do mody damskiej. Oto kilka zasad:

1. Na przyjęcie nie przenosimy mody biurowej. Białym bluzkom i sweterkom mówimy nie.

– biała bluzka koszulowa nie jest koniecznością. Co więcej, należałoby się jej pozbyć, bo trąci nudą. Jeżeli ktoś uprze się, że biała bluzka musi być, niech będzie ona wykonana ze szlachetnego materiału (np. jedwab) i o ciekawym lub bardzo prostym kroju. Ale bluzki tego typu odradzamy!. Jeżeli nadal chcesz się ubrać w taką bluzkę, pomyśl, że będziesz wyglądała jak obsługa cateringu lub w najlepszym wypadku hostesso-sekretarka.

– zestaw czarna spódnica + biała bluzka zostawmy uczestnikom akademii w szkołach podstawowych

2. Czerń i biel nie są jedynymi kolorami.

3. Torebka, którą zabieramy na koktajl lub inne przyjęcie (koktajlowa) nie powinna być średniej wielkości potworkiem ani przepastnym worem, nawet jeżeli są one markowe. Podróbkom w dzień i w nocy mówimy absolutnie kategoryczne nie. Na takie torby mało kto się nabiera, a tylko źle świadczą o właścicielce.

Do torebki koktajlowej mieści się niewiele rzeczy, ale jest ona bardzo istotna. Liczy się jej kształt, kolor i materiał, z którego jest wykonana. Odpowiednio dobrana sprawia, że nawet nudny strój może ożyć. Standardowym, monochromatycznym torebkom średnich kształtów mówimy stanowczo nie (już lepiej zostawić je w szatni). Cekiniastej tandecie również nie!

4. Buty: obcas lub płaskie. Obcas jest bardziej elegancki. Buty są bardzo ważne. Nie muszą i często nie powinny być w tym samym kolorze co torebka. Jeżeli kupujemy buty, zwróćmy uwagę na to jak wyglądają. Nie zgadzajmy się na proponowane przez producentów tandetne klamerki i bezkształtne obcasy. Tandetnym szpilom mówimy stanowczo nie! Metalowe szpile powinny być zakazane – chyba, że chcesz wyglądać jak pani wiadomych obyczajów.

5. Sukienki koktajlowe to nie suknie balowe. Na koktajl lub bankiet nie zakładamy sukni do ziemi.

6. Ubrań nie trzeba kupować w komplecie. Istnieją np. second handy, gdzie można znaleźć rzeczy, których nikt inny nie będzie miał, a które będą wyglądały bardzo dobrze.  Wolno łączyć kolory.

7. (powtórka) Na wieczór nie zakładamy biurowych sweterków. Zainwestujmy już lepiej w coś ze szlachetnego materiału, np. jedwabną marynarkę lub bluzkę, która żeby wyglądać dobrze nie koniecznie musi być bardzo droga.

8. Ubieranie się wymaga również poczucia humoru. Nie bójmy się żartów i innowacji.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s